未查到所需型号可联系 在线客服
KEMET

| MfrPart. | PEG127KC3270QL1 |
|---|---|
| Mfr | KEMET |
| Description | CAP ALUM 270UF 40V AXIAL |
| Stock | 6210 |
| Series | PEG127 |
| Capacitance | 270 µF |
| Tolerance | -10%, +30% |
| Voltage-Rated | 40 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 301mOhm @ 100Hz |
| LifetimeTemp | 5000 Hrs @ 105°C |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 150°C |
| Polarization | Polar |
| Ratings | - |
| Applications | Automotive |
| RippleCurrentLowFrequency | 1.295 A @ 100 Hz |
| RippleCurrentHighFrequency | 3.7 A @ 5 kHz |
| Impedance | - |
| LeadSpacing | - |
| Size/Dimension | 0.512 Dia (13.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.787 (20.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | - |
| MountingType | Through Hole |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |













