未查到所需型号可联系 在线客服
KEMET
| MfrPart. | 44AHGP5700ZA0J |
|---|---|
| Mfr | KEMET |
| Description | 70 600V |
| Stock | 5064 |
| Series | C44A |
| Capacitance | 70 µF |
| Tolerance | ±5% |
| VoltageRating-AC | 330V |
| VoltageRating-DC | 600V |
| DielectricMaterial | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 5 mOhms |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C |
| MountingType | Chassis, Stud Mount |
| Package/Case | Radial, Can |
| Size/Dimension | 2.559 Dia (65.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 5.512 (140.00mm) |
| Termination | Threaded, Male |
| LeadSpacing | 0.878 (22.30mm) |
| Applications | General Purpose |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |











