未查到所需型号可联系 在线客服
KEMET

| MfrPart. | MMC7.3474K63K35TR12 |
|---|---|
| Mfr | KEMET |
| Description | CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC 2824 |
| Stock | 5817 |
| Series | MMC |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Tolerance | ±10% |
| VoltageRating-AC | 40V |
| VoltageRating-DC | 63V |
| DielectricMaterial | Polyester, Metallized |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 100°C |
| MountingType | Surface Mount |
| Package/Case | 2824 (7260 Metric) |
| Size/Dimension | 0.287 L x 0.236 W (7.30mm x 6.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.146 (3.70mm) |
| Termination | Solder Pads |
| LeadSpacing | - |
| Applications | General Purpose |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |











