未查到所需型号可联系 在线客服
KEMET
| MfrPart. | C44PLGR6500RDSK |
|---|---|
| Mfr | KEMET |
| Description | CAP FILM |
| Stock | 9140 |
| Series | C44H |
| Capacitance | 500 µF |
| Tolerance | ±5% |
| VoltageRating-AC | 330V |
| VoltageRating-DC | 700V |
| DielectricMaterial | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 2.1 mOhms |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 70°C |
| MountingType | Chassis, Stud Mount |
| Package/Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Size/Dimension | 2.953 Dia (75.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 9.606 (244.00mm) |
| Termination | Screw Terminals |
| LeadSpacing | 1.378 (35.00mm) |
| Applications | General Purpose |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |











