未查到所需型号可联系 在线客服
KEMET
| MfrPart. | PME261KE6470KR06 |
|---|---|
| Mfr | KEMET |
| Description | CAP FILM |
| Stock | 1888 |
| Series | PME261 |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Tolerance | ±10% |
| VoltageRating-AC | 220V |
| VoltageRating-DC | 400V |
| DielectricMaterial | Paper, Metallized |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 100°C |
| MountingType | Through Hole |
| Package/Case | Radial |
| Size/Dimension | 1.201 L x 0.681 W (30.50mm x 17.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.417 (10.60mm) |
| Termination | PC Pins |
| LeadSpacing | 1.000 (25.40mm) |
| Applications | General Purpose |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |











