未查到所需型号可联系 在线客服
KEMET
| MfrPart. | C44BPF13470ZB0J |
|---|---|
| Mfr | KEMET |
| Description | CAP FILM 0.47UF 5% 1.2KVDC RAD |
| Stock | 8042 |
| Series | C44B |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Tolerance | ±5% |
| VoltageRating-AC | 500V |
| VoltageRating-DC | 1200V (1.2kV) |
| DielectricMaterial | Polypropylene (PP), Metallized |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 10 mOhms |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C |
| MountingType | Chassis, Stud Mount |
| Package/Case | Radial, Can |
| Size/Dimension | 0.984 Dia (25.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 2.441 (62.00mm) |
| Termination | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) |
| Applications | Snubber |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |











