未查到所需型号可联系 在线客服
KEMET

| MfrPart. | F161ZS224K400V |
|---|---|
| Mfr | KEMET |
| Description | CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC SMD |
| Stock | 6701 |
| Series | F161 |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Tolerance | ±10% |
| VoltageRating-AC | 200V |
| VoltageRating-DC | 400V |
| DielectricMaterial | Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 125°C |
| MountingType | Surface Mount |
| Package/Case | Nonstandard |
| Size/Dimension | 0.650 L x 0.591 W (16.50mm x 15.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.283 (7.20mm) |
| Termination | Solder Pads |
| LeadSpacing | - |
| Applications | Automotive |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |











