未查到所需型号可联系 在线客服
| MfrPart. | FOIL CAPACITOR MKP 8,2 UF/250V |
|---|---|
| Mfr | Visaton GmbH & Co. KG |
| Description | CAP FILM 8.2UF 5% 250VDC RADIAL |
| Stock | 5783 |
| Series | - |
| Capacitance | 8.2 µF |
| Tolerance | ±5% |
| VoltageRating-AC | - |
| VoltageRating-DC | 250V |
| DielectricMaterial | Polypropylene (PP) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - |
| OperatingTemperature | - |
| MountingType | Through Hole |
| Package/Case | Radial |
| Size/Dimension | 1.969 L x 0.787 W (50.00mm x 20.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.220 (31.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| LeadSpacing | 1.575 (40.00mm) |
| Applications | General Purpose |
| FEDEX | www.FedEx.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
|---|---|---|
| DHL | www.DHL.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| UPS | www.UPS.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |
| тротил | www.TNT.com | From $35.00 base shipping cost varies by zone and country. |











